پنجمین نمایشگاه و همایش «ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» برگزار می شود

پنجمین نمایشگاه و همایش «ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» در روزهای 3 تا 5 آذر ماه 99 در بوستان گفتگو برگزار می شود.

به گزارش «صما»، این نمایشگاه و همایش با حمایت و همکاری ارگان‏های وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران، وزارت نیرو، وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان و انجمن‏های مهندسی برگزار می شود.

محورهای همایش و نمایشگاه

ملاحظات طراحی و اجرای ساختمان به منظور حرکت به سمت ساختمان پایدار، معرفی الگوهای مطلوب ساختمان با مصرف انرژی پایین، مشوق‏های حمایتی شهرداری‏ها و سایر ارگان‏های ذینفع برای اجرای ساختمان‏های با مصرف انرژی پایین، مدیریت مصرف آب و انرژی در ساختمان‏های دولتی و عمومی (صرفه جویی در مصرف انرژی)، کاربرد انرژی‏های تجدیدپذیر در ساختمان، بررسی تاثیر تاسیسات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع بر محیط زیست از جمله محورهای همایش هستند. ضمن اینکه در این دوره بحران مصرف آب و انرژی به عنوان محور ویژه تعیین شده است.

مخاطبان و بازدید کنندگان

انبوه سازان، شرکت های ساختمانی ، سازندگان شخصی ،شهرک سازان ، برج سازان، شرکت های مهندسان مشاور، معماران و شرکت های طراح، پروژه های دارای پروانه و در حال ساخت استان تهران و کل کشور، تعاونی های مسکن بخش دولتی و خصوصی، اعضا منتخب سازمان های نظام مهندسی استان ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ، بورس و بیمه، مشاوران برتر املاک و مستغلات کل کشور، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ذیربط و شهرداری 22 منطقه تهران و کل کشور از مهم ترین مخاطبان و بازدیدکنندگان این همایش و نمایشگاه خواهند بود.

گروه های هدف مشارکت کننده در نمایشگاه

تاسیسات سرمایش،گرمایش و تهویه مطبوع سیستم‌های روشنایی، شیرآلات و مدیریت مصرف آب

تاسیسات مکانیکی، درب و پنجره، نماهای سبز، روف گاردن، دیوار و پوسته ساختمانی، خدمات انرژی، فاضلاب خاکستری، هوشمندسازی (BMS)، سیستم های نوین ساخت و ساز و مصالح پایدار، سازنده ها و پروژه هـای پایدار، آموزشگاه ها و دفاتر طراحی و معماری، مصالح پوسته داخلی، مصالح عایق نما، مصالح قابل بازیافت در ساختمان، مصالح تجزیه پذیر زیستی، مصالح تغییر ناپذیر،

پروفیل های آلومینیوم و یو پی وی سی (upvc)، بلوک های سبک AAC، اسکلت بتنی با تکنولوژی سقف یوبوت، دیوارهای دوجداره و عایق‌بندی حرارتی سقف و پنجره‌ها از گروه های مشارکت کننده در نمایشگاه و همایش هستند.

رزرو غرفه نمایشگاه

علاقه مندان برای ثبت نام در این همایش و رزرو غرفه می توانند از طریق لینک   http://samainfo.ir/expo5 ثبت نام اولیه را انجام دهند.

سرفصل برنامه ها

سخنرانی های کلیدی و تخصصی، پنل های تخصصی، کارگاه های تخصصی،کتاب همایش ، نمایشگاه جانبی،مسابقه ساختمان های سبز و معرفی ساختمان های ستادی شهرداری با مصرف انرژی پایین از مهم ترین سرفصل های این برنامه دو روزه خواهد بود.

رئیس همایش: مهندس عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران

رئیس شورای سیاست گذاری: دکتر محمد شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی

دبیر علمی: دکتر شهرام دلفانی، رئیس بخش تاسیسات الکتریکی و مکانیکی مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی

دبیر همایش: مهندس سعید ظریف، مدیرعامل مجتمع رسانه‏ای ساختمان

مروری بردستاوردهای همایش چهارم

«چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» در تاریخ ۴ آذرماه 98 با همکاری مشترک مجتمع رسانه‌ای ساختمان و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) آغاز به کار کرد.

به گزارش «صما» در مراسم افتتاحیه این همایش عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد طاهری رییس سازمان نظام مهندسی تهران، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، بهروز محمدکاری رئیس بخش انرژی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، روزبه ظهیری هاشمی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن و جمعی از فعالان، تولیدکنندگان، مهندسان حضور داشتند.

برگزاری نشست معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با سازندگان

در حاشیه دومین روز برگزاری «چهارمین همایش ملی ساختمان پایدار، مصرف انرژی» عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، نشستی را با سازندگان مسکن برگزار کرد. در این نشست حل مشکلات ده‌ها تن از سازندگان مناطق مختلف تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گلپایگانی برای تسریع حل مشکلات سازندگان، برخی از نامه‌ها را زیرنویس کرد.

در این نشست گلپایگانی با اعلام اینکه فرآیند طولانی صدور پروانه اصلاح می‌شود، خبر داد: وزارت نیرو نیز برای هر مترمربع املاک دارای شاخصه‌های پایدار ۱۰ دلار پرداخت می‌کند.

برگزاری مراسم اختتامیه

مراسم اختتامیه «چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» نیز در تاریخ ۶ آذر ماه 98 برگزار شد. در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، فرج‌اله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی کشور، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهرداران ۲۲ منطقه تهران، انصاری مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران و جمعی از فعالان، مهندسان و علاقه‌مندان در بوستان گفتگو حضور یافتند.

رونمایی از کمپین «ساختمان پایدار، شهر پایدار»

همچنین در مراسم اختتامیه «چهارمین همایش ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» از کمپین «ساختمان پایدار، شهر پایدار» رونمایی شد و پیروز حناچی، شهردار تهران و تعدادی از مسئولان به این کمپین پیوستند.

تقدیر از شرکت هادر چهارمین همایش و نمایشگاه

همچنین در این مراسم با حضور مهدی صالحی مدیر کل شهرسازی و معماری شهرداری تهران از شرکت‌هایی که به مدت سه روز در نمایشگاه جانبی این همایش حضور فعال داشتند، تقدیر به عمل آمد.

برگزاری 13 کارگاه آموزشی و 5 پنل تخصصی

لازم به ذکر است؛ «چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» یک همایش کاربردی، ترویجی و آموزشی بود و در کنار دستاوردهای مذکور به ارائه مباحث تخصصی و آموزشی نیز پرداخت. به طوری که در این همایش سه روزه 13 کارگاه آموزشی و 5 پنل تخصصی با عناوین «تشریح شناسنامه انرژی ساختمان و روند اجرایی آن»، «طراحی و اجرای ساختمان‏های سبز در ایران»، «طراحی و معماری ساختمان‏‌های پایدار»، «جایگاه دیگ‏‌های چگالشی در گرمایش ساختمان‏‌ها و کاهش مصرف انرژی» و «نقش سیستم‌‏های نوین اسپیلت در تهویه مطبوع حال و آینده» و با ارائه کارشناسان بخش خصوصی و دولتی برگزار شد.